SP nr 35 w Bydgoszczy im. Jarosława Dąbrowskiego

Dzień Św. Patryka w naszej szkole

dzien patryka15 marca w naszej szkole zrobiło się bardzo zielono. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Św. Patryka, który stał się pretekstem do bliższego poznania Irlandii. Klasa 5b pod opieką p.P.Milczarskiej-Wąsewicz zorganizowała "zieloną kawiarenkę". Można było skosztować m.in. zielonych naleśników, galaretek, napojów, ciast, owoców, a także rogalików z koniczynką. Podczas przerw słuchaliśmy irlandzkiej muzyki. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie zapoznali się z elementami kultury irlandzkiej, a także poznali takie słownictwo jak: "shamrock", "harp", "fiddle", "Leprechaun" i in. Dla klas 4-6 odbył się konkurs "A postcard from Ireland", który wgrała Lena Strużyńska z kl.4c, a wyróżnione zostały: Malwina Kędzia z kl.4a i Zuzia Ciaciuch z kl. 4c.

Zobacz zdjęcia